Najpiękniejszy świąteczny podarunek

piątek, grudnia 27, 2019


Czas... 
Czas to często najtrudniejsza rzecz do podarowania. Ludzie zasypują się prezentami, bo tak jest wygodniej, ale przecież najcenniejszym prezentem jaki możemy dać innym jest nasz czas. Czas przeżyty razem, czas spędzony przy stole, na spacerze, czas wspólnego gotowania, czas śmiechów do nocy. Czas, kiedy cała uwaga skupia się na drugiej osobie. Czas, którego nie kradną rozpraszacze, ogłupiacze. Czas tylko dla nas. 


I my w te święta podarowaliśmy sobie przede wszystkim wspólny czas. Czas i spokój. Czas i "niepośpiech". Czas i śmiech do utraty tchu. 
Czas, który minął to coś, czego nam już nikt nie zabierze, to coś czego nie da się cofnąć, przeżyć jeszcze raz, zmienić. Tym milsza zatem świadomość, że minione dni to był dobry czas. Nasz czas.  


Dwa dni bez pisania to i tak za dużo, a zatem dzień dobry poświątecznie! 

Wspólny rodzinny czas jeszcze trwa. Jeszcze przez chwilę nikt walizek nie pakuje, ale ja już wracam do mojego pisania, bez którego głowa jakaś taka nieuporządkowana. To były dobre dni. Gdyby jeszcze był z nami najmłodszy byłoby po prostu idealnie! 
Najpiękniejsze jest to, że nikt nie musiał się nigdzie spieszyć, że nikt nie stał godzinami w kuchni, że pogoda spisała się nie na jeden, a na tysiąc medali, że mieliśmy czas na długie spacery, że było dosyć niekonwencjonalnie, że było dobre jedzenie, były szopki, miasto rozświetlone świątecznie, było zwiedzanie, poznawanie, było morze...
Nasz wspólny czas - najpiękniejszy świąteczny podarunek.


NAJPIĘKNIEJSZY PREZENT to po włosku IL REGALO PIÙ BELLO (wym. il regalo piu bello)

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

 • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
 • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
 • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

2 komentarze

 1. Ja też uważam, że nie prezent jest ważny, ale serce, uwaga i czas.
  Tekst bardzo pouczający i fotki pełne ciepła potwierdzające ducha zawartego w przesłaniu posta. Pozdrawiam poświątecznie :)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydrukowalam i powiesilam na lodowce. Dziekuje.

  OdpowiedzUsuń