Festa dello sport 2016 - start!

sobota, maja 28, 2016W Marradi ruszyła trzecia edycja Festa dello sport. Mam do niej wyjątkowy sentyment, bo to inicjatywa, która zaczęła się w pierwszym roku naszego pozostania w Toskanii. Numer na koszulce oficjalnej maskotki - lwa Marradino będzie zawsze licznikiem mojego czasu tutaj. Mam więc nadzieję, że z roku na rok festa będzie się rozwijać i kiedyś jako staruszka uśmiechnę się na wspomnienie pierwszych edycji.
W tym roku festa potrwa aż 6 dni. Zaczęła się już w piątkowy wieczór czterokilometrowym spacerem, a skończy w czwartek, kiedy to zaplanowana jest największe wydarzenie, które już w zeszłym roku przyciągnęły tłumy - Trial Indoor.  
Dziś też czeka nas dzień pełen atrakcji. Wędkowanie dla dzieci, turniej tenisowy, gimnastyka artystyczna, mecz piłki nożnej, a już wieczorem przebiegną przez Marradi uczestnicy 100 km del Passatore. Jeśli ktoś jest w tym czasie w Toskanii w pobliżu trasy biegu, może zdecyduje się, by pokibicować wyczynowcom! 
Ja natomiast biegam z aparatem i biegać tak będę do czwartku. Potem może odpocznę. 
A dziś czekają mnie nie tylko emocje sportowe - znów do Marradi przybywa Mama z częścią Świty. W niedzielę wielkie wydarzenie. Kręci mi się w głowie od nadmiaru wrażeń i trochę też … ze zmęczenia. 
Wybaczcie jeśli w tych dniach posty będą skromniejsze albo się nie pojawią. Już kiedyś pisałam - są rzeczy ważne i ważniejsze, niedługo znów wszystko wróci na stare tory. 
Jeśli komuś nie odpisałam, nie oddzwoniłam, wybaczcie. 

Najbardziej rozśpiewana i najweselsza na świecie "camminata" 
Mistrzyni kickboxingu
Jeszcze jedno wspomnienie Castelnaudary, wyróżnienie i uścisk z trenerem.  
CAMMINARE to znaczy CHODZIĆ (wym. kamminata)

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

1 komentarze