O zabobonach poświątecznie

sobota, grudnia 27, 2014
25 grudnia otworzyliśmy granaty, podarowane nam przez Marinę, kobietę z obwoźnego warzywniaka, która co niedzielę, parkuje swoją ciężarówkę przed naszym domem - to przyniesie wam szczęście w następnym roku - zapewniała - taka tradycja. Nie zaszkodzi spróbować, a granaty pyszne słodkie, więc sama przyjemność. Upchałam do portfela porcję kolejnych łusek karpia, lepiej nie kpić z tradycji. Pod wigilijnym talerzem były również pieniądze, na wszelki wypadek dwie waluty. Idąc dalej tym tropem mam zamiar zjeść w Nowy Rok talerz soczewicy, bo soczewica to też dobrobyt, a w Sylwestra odziać swoje cztery litery w czerwone majtki, które na drugi dzień wylądują w koszu. Jak tradycja to tradycja.... Lepiej nie kusić losu i posłusznie być jej wiernym. I jak to wszystko nie zadziała, to ja już nie wiem co! 
Zadziała, prawda? Musi zadziałać! 

A Święta?
Święta, jak zawsze były ciepłe i rodzinne, wspomnienia zostały w sercu i na zdjęciach, na wieki. Jeszcze czuję na sobie ciepło pełnych miłości uścisków. Mam wielkie szczęście - wyjątkową Rodzinę. Kilka momentów Wam pokażę. 


Witajcie poświątecznie! 
Dobrej soboty! 

DOBROBYT to po włosku BENESSERE (wym. benessere)
  

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

 • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
 • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
 • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

4 komentarze

 1. W takim razie lecę dziś szukać granatu :) Najlepszego! Na Nowy Rok :) Zapraszam w wolnej chwilii do mnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. To ja się powtarzam wszystkie chłopaki cudne, ręce z opłatkiem wzruszające. Granat u nas zastępują orzechy włoskie, bardzo bym też chciała odrobinę dobrobytu w następnym roku i o ile soczewicę zniosę to te majtasy czerwone hm... no nie wiem czy zdobędę. Bardzo gorąco pozdrawiam i ściskam.
  Asia op.

  OdpowiedzUsuń
 3. cudnie widać że miłość jest w waszym domku no a zabobony ja tam nie myślę o nich wogóle

  OdpowiedzUsuń
 4. No nie kazałaś mi granaty na nowy rok zjeść - i znowu wszystko szlag trafi - dobrze, że chociaż majtki czerwone kupiliśmy i tym razem wyrzucimy je do kosza - no ale z drugiej strony cieszę się, że Wy spełniliście wszystkie wigilijno-świąteczne zalecenia i mam nadzieję, że będzie już teraz z górki
  Nicko - Pieszczoch

  OdpowiedzUsuń