O mnie


Mam na imię Kasia, mam lat 40+, jestem mamą dwóch nastolatków Tomka i Mikołaja. Jestem autorką tego bloga oraz właścicielką MARZENIA o toskańskim Domu z Kamienia.

Urodziłam się w Warszawie - Toskanką zostałam z wyboru.
Dorosłam na warszawskim Grochowie i przez pierwsze trzydzieści lat mojego życia przekonana byłam, że właśnie to jest moje miejsce na ziemi.
W 2007 roku przyjechałam na moje wymarzone wakacje w Toskanii, do nieznanego nikomu, nieturystycznego Marradi. Dwa tygodnie pozwoliły mi zrozumieć i poczuć całą sobą, że moim prawdziwym domem jest właśnie ta nieznana część toskańskich Apeninów. Dwa tygodnie wystarczyły by postawić całe życie na głowie. Życie jednak to nie film. Do realizacji marzeń potrzeba czasu, cierpliwości, samozaparcia i przede wszystkim odwagi. W 2012 roku zaczęłam pisać bloga. Miał to być wstęp do książki. Chciałam sprawdzić czy ta historia spodoba się też innym. Zaczęłam pisać jeszcze w Warszawie z tęsknoty za Italią i za Kamiennym Domem. I tak to pisanie trwa … ale już tu, zmieniła się geografia.

Spełnianie marzeń pociąga za sobą często sporo wyrzeczeń i poświęceń. Ale na końcu człowiek staje z podniesioną głową i mówi: udało się albo przynajmniej spróbowałem! Kiedyś czekałam z decyzją na lepszy moment, ale wierzcie mi coś takiego jak lepszy moment nie istnieje. Marzycie o czymś? A zatem już dziś zacznijcie to marzenie realizować.
Czas to zdaje się jedyna rzecz, której nie możemy kupić, odłożyć na później, zatrzymać, rozciągnąć, cofnąć.

„Przed mostem na rzece Lamone skręć w lewo” - tak było napisane w instrukcji, jaką dostaliśmy od biura podróży jadąc na pierwsze toskańskie wakacje, które - jak się okazało - miały się nigdy nie skończyć i gdybym wtedy popatrzyła w prawo, zobaczyłabym mój przyszły dom. Czy życie nie jest zadziwiające? Od ponad 8 lat mieszkam w Biforco. Życie jak to życie - raz z górki, raz pod górkę, ale wiem, że decyzja o przeprowadzce była najlepszą decyzją, jaką w życiu podjęłam.
"Dom z Kamienia" jest niekończącą się opowieścią o jakże niecodziennej codzienności na toskańskiej prowincji. Jest niegasnącym zachwytem nad tym co wielkie i przede wszystkim nad tym co maleńkie, jest nieprzemijającym uwielbieniem życia na wszystkich jego płaszczyznach.
Rozgośćcie się i zaczytajcie...

Czy to powiedział Bilbo Baggins? Czy może Frodo? „Uważaj, kiedy wystawiasz stopy za próg domu, bo nigdy nie wiesz dokąd cię zaprowadzą".

W zakładkach znajdziecie więcej informacji na temat tego czym zajmuję się na co dzień.

Szukacie w życiu inspiracji?
Myślicie o nauce języka włoskiego?
Chcecie zgłębić składniki kulinariów włoskich?
Planujecie niebanalne włoskie wakacje?
Marzycie o ślubie w Toskanii?
A może planujecie sesję zdjęciową w scenerii jak ze snu?

Jeśli na chociaż jedno z tych pytań odpowiedzieliście tak - to znaczy, że trafiliście pod odpowiedni adres.

Jestem również autorką dwóch książek opowiadających o Italii - Sekrety Florencji i Nieznane Toskania i Romania. Informacje o nich znajdziecie w zakładce publikacje. Wkrótce na rynku wydawniczym ukażą się kolejne propozycje mojego autorstwa.
Na Facebooku prowadzę grupę dla wielbicieli Florencji i osób planujących przyjazd do tego niezwykłego miasta: Florencja - Sekrety miasta i okolic. Co? Gdzie? Kiedy?

Witajcie w Domu z Kamienia.

Kasia Nowacka
Informacja o prawach autorskich
Zawartość niniejszej witryny jest wartością intelektualną, chronioną prawem autorskim.Reprodukcja całości lub części zawartości niniejszej witryny internetowej - tekstu, grafiki, filmów itp w jakiejkolwiek formie jest zabroniona.