Wokół dzieci

środa, kwietnia 11, 2018


Kwiecień zaraz dobiegnie do połowy, tymczasem w Marradi przekwitają magnolie, zieleń robi się z dnia na dzień coraz śmielsza i wciąż trwa settimana dell'educazione, a zatem dwa słowa o całym przedsięwzięciu. 
To czas kiedy wszystko kręci się wokół dzieciaków - wokół żłobka, przedszkola i szkoły. Zaczęło się wszystko od balonowego spaceru. Następnie były atrakcje dla maluchów - to akurat wiem z publikacji w sieci, bo maluchów już na stanie nie posiadam. We wtorek na dwie godziny została otwarta szkoła dla rodziców, którzy jeśli mieli ochotę, mogli wejść jako "wolni słuchacze" i poobserwować swoje pociechy, a nawet uczestniczyć w zajęciach. Ja sama miałam z klasą Tomka pracę nad schematem dotyczącym powieści - krótka powtórka z gatunków literackich po włosku. 
Dziś, jeśli oczywiście pogoda nie sprawi psikusa, a niestety wszystko się na to zanosi, dla dzieciaków ze scuola media jest zorganizowany trekking i test - zabawa na orientację w terenie. Natomiast te same dzieciaki już w piątek będą organizatorami innej zabawy dla swoich młodszych kolegów. 
Wszystko potrwa do niedzieli, kiedy to - znów jeśli pogoda pozwoli - na placu odbędzie się festa di primavera. Kucharzami będą oczywiście alpini, a rodzice zadbają o słodkości. Cele są dwa - wspomóc szkołę dodatkowymi środkami i oczywiście, jak zawsze - pobyć razem.  
Nie wiem kto stał się pomysłodawcą "settimany", ale ja sama pomysłem jestem zachwycona. Tym co wzrusza mnie najbardziej jest współpraca młodszych i starszych. Żłobek, przedszkole, szkoła - wszyscy razem. 

A dziś przede mną ostatnie już w tym roku szkolnym indywidualne spotkania z nauczycielami. Niby rok szkolny dopiero się zaczął, a tu już wszyscy wypatrują końca. 
Zaczyna się dla nas bardzo intensywny czas. Tak intensywny, że ledwie umysłem ogarniam i ogródek muszę w końcu ogarnąć ... Dobrze, że na wzgórzach zaczyna przebijać zieleń. Życie bez niej bywa nieznośne. Agnieszka Osiecka miała rację. 
Dobrego dnia!
  
WSPÓŁPRACA to po włosku COLLABORAZIONE (wym. kollaboracjone)

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

1 komentarze

  1. Wlasnie sobie pomyślałam , że Pani blog jest wielkim wytchnieniem od tego co sie dzieje w kraju. I za to bardzo dziękuję . Marta

    OdpowiedzUsuń