Kwietniowe czasu uciekanie

piątek, kwietnia 27, 2018


Szpaler lip wzdłuż drogi do Marradi znów otuliła zieleń. W zieleni zatonęło też Biforco i Marradi i okoliczne wzgórza. Dzieci w wolnym czasie znów chodzą szukać przygód nad rzeką, choć tak naprawdę nigdy do końca jej nie opuściły, nawet zimą... 
Czas gna jak oszalały. Wyczekany kwiecień zaraz przeminie. Z zimy zrobiło się najprawdziwsze lato. Znów tarasowe kamienie w ciągu dnia rozgrzane są słońcem, znów skóra nabrała złotego koloru, znów powróciły do stałego repertuaru obiady w santa Barbara... 


Tomek już niedługo spakuje walizkę i ruszy z klasą w dłuższą podróż na pożegnanie scuola media. Zwiedzi nowe miasta, nowe tereny i mam nadzieję, że po powrocie chętnie podzieli się wrażeniami na blogu. 
Niedługo też walizki spakują Goście. Kiedy jest się na wakacjach, czas zdaje się jeszcze bardziej rozpędzony niż zwykle, nie ma litości. 
Każdy kto do Domu z Kamienia zawita, czy na chwilę czy na dłużej, zostaje w naszych wspomnieniach na zawsze. Niektórzy zapadają w pamięć z jakiś szczególnych powodów i myślę, że dziewczyny z północy już zawsze będą kojarzyć się nam z wędkami. 
Czy może coś konkurować ze zwiedzaniem zabytków? Może! Wędkowanie przy świętej Barbarze. Kto próbował, ten dobrze wie, bo temu wędkowaniu towarzyszy świetna zabawa, śmiech, wino i zastawiony stół.


Z tym pakowaniem walizek to jeszcze chwileczkę, jeszcze momencik. Nie można wyjechać z Toskanii bez spaceru po jej stolicy... A zatem plan na dziś bogaty. Słońca ma być pod dostatkiem, a kolacja po powrocie ma czekać gotowa. 

Ps. Kaczuszki rosną jak na drożdżach i zmieniają się z dnia na dzień. W najbliższych dniach pokażę Wam jak pięknie pozują do zdjęć w morzu stokrotek. 

Tymczasem zapraszam na film ze środowej Festa di Primavera w Casola Valsenio i mówię BUON FINE SETTIMANA!

WĘDKARZE to po włosku PESCATORI (wym. peskatori)

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

2 komentarze

  1. Allle czad! Pozdrawiam ... a ja ruszam na Podhale w rodzinne strony na góralskie wesele! Życzę Państwu oraz sobie ciepła i dużo słońca!

    OdpowiedzUsuń