Powrót do codzienności

niedziela, kwietnia 08, 2018


Czas powrócić do codzienności, a ta codzienność znów robi się intensywna. Wiosna, wszystko co było uśpione, nagle wprawia w ruch. Wydłuża coraz bardziej dni i zaraz człowiekowi się wydaje, że może więcej. A jak człowiek może więcej, to oczywiście korzysta i na głowę sobie nowe obowiązki ładuje...
To był krótki tydzień, bo przecież do wtorku odpoczywaliśmy. Potem jednak działo się wiele... 
Obejrzałam w końcu pierwsze lokum dla nas, bo jak do tej pory to nawet sensownych propozycji nie było. Na to oglądanie szłam wprawdzie bez przekonania i tylko Tomka wzięłam do towarzystwa, bo propozycja tak jak kiedyś Biforco, kłóciła się z moimi oczekiwaniami. Tymczasem okazuje się, że wcale nie było tak źle. Nie jest to szczyt naszych marzeń, nie jest dokładnie tym czego szukam, ale też ma kilka plusów, które sprawiają, że jeśli nic innego nie będzie i tę ofertę weźmiemy pod uwagę.
Druga rzecz to wyróżnienie dla Mikołaja i jego kolegów. Aby podsycić zainteresowanie dzieciaków lekturą wymyślono w Mugello konkurs na stworzenie "book trailera". Spośród proponowanych książek klasa Mikołaja podzielona na grupy, miała zachęcić do przeczytania pewnego kryminału Agathy Christie. Book trailer Mikołaj i jego kolegów zdobył wyróżnienie za atmosferę. 
W ten weekend rozpoczyna się sezon na lokalne atrakcje. Po pierwsze przez kolejne dni potrwają "mini targi książki". Już dziś po obiedzie rusza kolorowa "passeggiata". Wcześniej natomiast przemaszerują przez Marradi Alpini, bo dziś w miasteczku jest ich święto. Będzie się działo i tak już pewnie do listopada, bo i następny weekend też ma być obfitujący w wydarzenia. 
Pogoda nam sprzyja, wiosna już teraz pełną gębą i w szafie znów wieszam białe, zwiewne sukienki...
Zmykam tymczasem, bo naleśników do filmowego poranka nikt za mnie nie usmaży. 
Dobrej niedzieli!

KRÓTKI to po włosku BREVE (wym. brewe)


Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

3 komentarze