Przed trybem off line

piątek, grudnia 22, 2017


Szczęśliwie do Domu z Kamienia dotarła też Świta... Czy to nie piękne? Wprost cudownie! Tylko ktoś kto nas zna, umie sobie tę radość wyobrazić...
I tak naprawdę tu chciałabym zakończyć opowieść, bo to przecież chwile tylko nasze, rodzinne, całkiem prywatne. Pewnie od jutra, wcześniej niż zwykle już się na świąteczną przerwę wyłączę, jutro też pożegnam się z Wami życzeniami i przez kilka dni wszyscy pożyjemy off line. 
Tymczasem, jeszcze kilka słów, kiedy czekam na ostatnie w tym tygodniu lekcje... 
Dom z Kamienia wypełnił się świątecznie. Ostatnie zakupy, nienagadanie do nocy, tagliatelle z ragu', sangiovese z Romagnii i ha ha ha i hi hi hi... Zupełnie tak jak kiedyś. Jakby nic się nie zmieniło. Tak jak wtedy W Irlandii, kiedy siedzieliśmy na podłodze w pokoju hotelowym i jedliśmy krewetki... Albo jak w Chorwacji, na Węgrzech czy w Warszawie. Wciąż lubimy się razem śmiać i wciąż dobrze nam to wychodzi. Zmieniają się czasy, miejsca, my sami pewnie też, ale na szczęście pewnych spraw czas nie narusza. 

 

Życie kręci się wokół stołu i kominka. To tu to tam, byle ciepło i smacznie, ale też nie mamy zamiaru zalec tam na długo i już na jutro szykuje się piękny plan. Pogoda jest bajeczna i mam nadzieję, że ten czas będzie wyjątkowy... 
Panettone już napoczęte, pierniki w połowie zjedzone, bigosem zaraz zapachnie, a dzieci za kilka godzin szczęśliwe cisną szkolne plecaki w kąt. Niech ten już prawie świąteczny weekend dobry ma początek!


TAK JAK KIEDYŚ to po włosku COME UNA VOLTA (wym. kome una wolta)

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

 • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
 • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
 • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

7 komentarze

 1. Aż ciśnie się powiedziec : Amen ! Oh,jak cudnie jest mieć rodzinę w komplecie. :) W tym roku nie jest mi to dane ale przecież " co się nie odwlecze ...." . Pozdrowienia dla calej gromadki ! Aga z zielonej wyspy . :).

  OdpowiedzUsuń
 2. Znam tą Panią znam to Miejsce pozdrowienia dla wszystkich :)
  Piotrek

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie potrafię pisać tak pięknie jak Pani, więc napiszę prosto i szczerze: wszystkiego co najlepsze dla mieszkańców oraz gości Domu z kamienia, niech świąteczny czas choć na chwilę się zatrzyma abyście mogli się sobą jak najdłużej cieszyć. Wesołych Świąt!
  Ola N.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świętowania radosnego,pełnego rodzinnego ciepła,wielu wzruszeń i pięknych zdjęć,do których będziecie mogli wracać,wspominając te cudowne,spędzone razem chwile.Dla ciebie Kasiu i twoich najbliższych.

  OdpowiedzUsuń
 5. O wlasnie - cieszmy sie Rodzina, póki jest nam dana ta mozliwość!
  Wszystkiego co najlepsze Kasiu, dla Ciebie i całej Twojej Rodzinki!!
  czeko

  OdpowiedzUsuń
 6. Szczęśliwych Świat i samego dobra w Nowym Roku dla całej Rodziny z serca zyczę !
  marta

  OdpowiedzUsuń