Mikołaj i Panda z innej bajki

środa, grudnia 06, 2017


- Ale super! - zachwycał się Mikołaj na widok białej pandy, którą Mario dostał w zastępstwie na jedno popołudnie. - Mogę jechać z przodu? - zapytał pakując się jednocześnie na przednie siedzenie.
- Możesz, tylko wpuść nas najpierw do tyłu.
- Aaa … - zdziwiony popatrzył na mechanizm podnoszenia fotela. 
- Trochę mało tu miejsca.
- I pasów też nie ma, ale jest za to miska z wodą święconą.
- Możesz jechać szybciej? 
Mario przycisnął pedał gazu i biała strzała zawyła jak sportowy samochód na torze.
- Zwolnij, bo mam wrażenie, że zaczynamy gubić części. 
Ubaw mieliśmy z tej krótkiej przejażdżki i zarówno Tomek jak i Mikołaj stwierdzili, że kiedy dorosną kupią sobie właśnie takie auto. Legenda! Chłopcy szczerze żałowali, że to tylko samochód zastępczy.


Na szczęście nim zaczną się starać o prawo jazdy, minie jeszcze kilka lat, a tymczasem dziś rano są jeszcze małymi dzieciakami, które zrywają się z łóżek przed świtem, by sprawdzić czy mleko ze szklaneczki zniknęło i czy jakaś paczuszka przy łóżku czeka. Tradycji stało się zadość. Święty Mikołaj wstąpił w nocy do Domu z Kamienia i ku uciesze chłopców zostawił przytulne drobiazgi.
W kalendarzu został otwarty szósty woreczek, tym razem z życzeniami dla Mikołaja. Dziś to też jego skromne święto. 
Lekki mróz znów chwycił w nocy, ale dzień zapowiada się słonecznie, tak jak to było wczoraj. Południe było na tyle ciepłe, że otworzyłam na oścież drzwi, by miła aria rozgościła się w naszych murach. Wątpię wprawdzie czy te 15 stopni, to rzeczywiście  realna temperatura, ale faktem jest, że widziałam krzew bzyczący pszczołami, a przed domem Mario zakwitła jedna prymulka… Do wiosny jeszcze daleko, ale taka zima dużo bardziej znośna.

STRZAŁA to po włosku FRECCIA (wym. frećcia)

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

1 komentarze

  1. Moj mąź tez marzy o tym ,zeby pojezdzic taką antyczną pandą po wloskich drogach.Nieraz juz slyszalam...gdyby wypozyczali taki samochod to on....wiadomo co on....😊😉Felice giorno di Babbo Natale.😊

    OdpowiedzUsuń