Graticola d'oro 2017 - sportowe zmagania dzieciaków

środa, sierpnia 02, 2017


Na chwilę porzucę opowieść o Garfagnanie, bowiem we wtorkowy wieczór na boisku w Sant'Adriano miały miejsce sportowe potyczki tegorocznej Graticoli d'Oro. Była to pierwsza konkurencja przynosząca dzielnicom punkty i natychmiast Wam donoszę, że po tym wieczorze prowadzą B'forc razem z J'um Mare. Sportowe zmagania należały do najmłodszych pokoleń - od maluchów z wczesnej podstawówki po nastolatki z liceum. Konkurencje, w których naprawdę pomysłodawcom fantazji nie brakowało: od rzucania frisby, przez baloniki z wodą, sztafetę, po szukanie piłeczek w basenie wypełnionym styropianem… Zabawa była przednia, a emocje kipiały!


Wspaniale jest tu być, wspaniale jest tu żyć, wspaniale jest móc przeżywać to wszystko naprawdę. Jak dobrze, że Graticola wróciła do letniego kalendarium, dopiero teraz widzę jak ważnym elementem wakacji była i jest dla marradyjczyków. Teraz również i dla mnie…
Oczywiście znów, tak jak przy innych okazjach, chce mi się krzyknąć - "czapki z głów"! Nie będę się powtarzać, przed kim i za co - o tym mówią zdjęcia...B'forc spisuje się fantastycznie i myślę sobie... Jak to cudownie byłoby, gdybyśmy po dwóch latach przerwy wrócili do gry w pięknym stylu - wygrywając turniej. Mamy szansę! Z Waszym wsparciem powinno się udać. Jeszcze raz zapytam: pomożecie nam? 
Trwa konkurs internetowy na "lajki" i on też przyniesie punkty. W obecnej chwili prowadzimy, ale wciąż będę prosić o dwa "kilknięcia":

Jeśli udostępniacie w sieci zdjęcie - za co bardzo dziękuję - pamiętajcie, że lajki muszą być pod tym oryginalnym, udostępnionym przez stronę Graticola d'Oro - tak jak w podanych wyżej linkach. 

Kolejne zmagania, tym razem artystyczne już w piątkowy wieczór.

PUNKTY to po włosku PUNTI  (wym. punti)

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

 • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
 • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
 • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

3 komentarze

 1. sama bym się poturlała...:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja miałam ochotę wskoczyć do basenu ze styropianem:))

   Usuń
 2. Fantastycznie! Brawa Biforc'!
  Jestem pod wrażeniem. Ależ to musiały być emocje, widać pełne zaangażowanie zawodników.
  Trzymam kciuki za dalsze zmagania.
  Asia C.

  OdpowiedzUsuń