Znów całkiem przypadkiem

poniedziałek, stycznia 26, 2015


Marradi znajduje się mniej więcej w połowie drogi pomiędzy Florencją i Faenzą. Jest oddalone od cywilizacji, od autostrad, ukryte w górach tuż przy samej granicy z Romanią. Największe miasteczka znajdujące się w pobliżu - to właśnie Faenza już po stronie Romanii, albo Borgo San Lorenzo od strony toskańskiej. W Borgo byliśmy niezliczoną ilość razy! Ale zawsze było to: przejazdem, na targu, w markecie, na chwilę w barze przy głównej drodze, bądź na stacji kolejowej. Tak blisko, pod samym nosem, a nigdy wcześniej, aż do minionej soboty nie zapuściliśmy się w głąb, do centrum. Dopiero poszukiwania pomnika Fido zmobilizowały nas, by poznać miasteczko od środka. I tu nic odkrywczego nie napiszę, bo kto choć troszkę po Toskanii pojeździł, ten wie, że nie tylko Florencja czy Siena mogą zachwycić. W każdej najmniejszej osadzie, mieścinie, znajdziemy coś co nas urzeknie.  

Rzeźbiarz w swojej pracowni
Jak wszędzie tutaj, nawet w najmniejszym mieście - teatr obowiązkowo.


Wieża zegarowa

Borgo San Lorenzo to bardzo stare miasteczko, jak pewnie większość w Italii. Aż niezręcznie mi pisać oczywistości, że znajdziemy tu ślady Etrusków, Rzymian, że kościoły z wczesnego średniowiecza, że na każdym kroku dawna historia, wplata się w teraźniejszość. Znów mamy do czynienia z miejscem pomijanym w przewodnikach, bo podobnych mu są setki. Jednak, jak widzicie, każde z tych miasteczek coś ma do zaoferowania i warto przystanąć choć na krótki spacer. W ten sposób jeszcze przez długi czas Toskania będzie miała dla Was coś w zanadrzu. 
Zostawiam Was ze zdjęciami, niech one pokażą to, co słowami wyda się banalne, bo przecież ile mogę psalmy pochwalne wypisywać?


I na koniec kilka kadrów ze specjalną dedykacją. Jeden dla pewnego Miłośnika motoryzacji, kolejne dla pewnego Bibliotekarza, który cierpi na takie samo książkowe "fiksum dyrdum" jak moje.

WYDAWAĆ SIĘ to po włosku SEMBRARE (wym. sembrare)

Fiat:) Całkiem mała ciężarówka:)
Biblioteka
Wejście do miejskiej biblioteki

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

 • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
 • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
 • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

3 komentarze

 1. Dziękuję za biblioteke w takim miejscu byc bibliotekarzem to sama przyjemnosc
  Nicko

  OdpowiedzUsuń
 2. Miłośnikowi bardzo się podoba :D i stwierdził że tego modelu w tak dobrym stanie jeszcze nie widział :D Dziękuję Kasieńko bo to kolejny argument który sprawia że wyjazd do Toskanii staje się coraz bardziej realny :P

  Twoja pilna uczennica :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudowne zdjęcia, przepiękne miejsce! :)

  www.ankyls.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń