Oswajanie nowego

piątek, października 25, 2013


Wybaczcie, że ostatnio wpisy na blogu są nieco chaotyczne, ale biegam między kartonami, rozpakowuję klamoty, czyszczę, poleruję, układam, organizuję wszystko od nowa. Wiem, że większość z Was chciałaby zobaczyć już zdjęcia wnętrz i z zewnątrz, ale jeszcze chwilkę. Cierpliwości.

Są miejsca w tym domu, które urzekły mnie od pierwszego wejrzenia. Zewnętrzne schodki, które prowadzą nad rzekę, cantina, gdzie może leżakować wino, widok z kuchennego okna i spiżarka podręczna, o jakiej zawsze marzyłam i ją jaką pierwszą wysprzątałam. Poustawiałam słoiczki, które przywędrowały od Mamy i moje własne przetwory, dżemy, grzybki, soki, przeciery. Ilekroć przechodzę uchylam drzwi i zaglądam i wciąż nie mogę się nacieszyć. 

Kiedy właścicielka Stefania przekazywał mi klucze, uścisnęła mi rękę i powiedziała - Oddaję ci dom moich dziadków. Dziękuję.


Sprzątając wszystkie zakamarki znalazłam stary wałek do ciasta, laskę i zabytkową maszynę do szycia. Relikty przeszłości. Historia. Teraz i ja stanę się częścią historii tego domu...     

Słówko na dziś to ARREDARE czyli UMEBLOWAĆ.

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

 • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
 • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
 • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

5 komentarze

 1. Czuje klimat tej spiżarki... ach ach! Sama też lubię przetwory :)
  Słówko - nowe! Całkowicie! Napiszesz proszę czy dobrze odmieniam: arredo, arrredi, arreda, arrediamo, arredate, arredono??? :) Dzięki dzięki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Najbardziej w twoich relacjach zachwyca mnie sposób w jaki piszesz o ludziach. Masz szczęście trafiając dobrze i pewnie tez tak jest, że sama Ty przyciągasz tych dobrych:). A domek fajny, ciekawa jestem jak go oswoisz:)

  OdpowiedzUsuń