Toskańskie domy

czwartek, października 03, 2013


Toskańczycy są dumni ze swoich domów. Przywiązują wagę do szczegółów, historii, estetyki. Lubią otaczać się pięknem. Jak już kiedyś pisałam, to dla mnie wielkie wyróżnienie móc ich życie podglądać „od kuchni”. Zapraszają mnie chętnie, pokazują wnętrza domów, opowiadają ich dzieje i historię każdego przedmiotu. Słucham jak zaczarowana i fotografuję. We wszystkim jest artyzm i dusza, kamienne domy są żywe... Kryją w sobie niejedną tajemnicę.
Zaczynam też coraz wyraźniej widzieć mój dom. Podpatruję, uczę się, maluję w głowie jego obraz z najdrobniejszymi szczegółami.  Komponuję kolory, ustawiam meble, sadzę rośliny. Widzę fioletowe glicine, które pnie się po murze, czuję zapach lawendy i rozmarynu. Ten dom już jest, choć tak naprawdę jeszcze go nie ma... Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

 • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
 • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
 • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

3 komentarze

 1. klimatyczne miejsca posiadają prawdziwą dusze

  OdpowiedzUsuń
 2. Fantastyczna kolejka młynków do kawy :)
  Mój tak smętnie stoi sobie jedynie w towarzystwie młynka do pieprzu :).
  Bardzo jestem ciekawa stylu Waszego przyszłego domu, choć domyślam się, jak będzie wyglądał :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dom z młynkami to dom Gabrielli! Istne dzieło sztuki!!! Mam dziesiątki zdjęć z tego dnia, kiedy pojechaliśmy ją odwiedzić. Młynki to tylko kropla w morzu. Muzeum!! Żywe muzeum!!
   A mój .... sama wiesz:) Też będzie miał duszę:)

   Usuń