Dzieła Emiliano

sobota, kwietnia 20, 2013

Emiliano ma odpowiedzialną pracę, jeździ ambulansem, który przewozi krew. Po godzinach jego życie wypełniają liczne pasje. Jest przede wszystkim zapalonym wędkarzem. Jak tylko zaczyna się sezon, pierwszy z całym osprzętem biegnie nad rzekę.

Emiliano mieszka w domu obok Mario, zwykle widać go na tarasie z książką albo słychać w małym warsztaciku, jaki ma pod tarasem. W tym warsztaciku, leżą całe stosy drewna najróżniejszego, od najzwyklejszych do tych najbardziej egzotycznych, które sprowadza z różnych stron stron świata. Kiedy pierwszy raz poszliśmy go odwiedzić i zobaczyć przy pracy, zrobił nam prawdziwy wykład o drzewie, pokazał co zrobił, nad czym pracuje, zaprezentował techniki i swoje niezwykłe umiejętność. Kawałek drewna w rękach Emiliano przybiera najdziwniejsze, najbardziej wyszukane kształty. Widziałam jak szlifował kieliszki, których grubość była taka jak filiżanek z chińskiej porcelany.

Podczas naszej pierwszej wizyty Emiliano poprosił byśmy wybrali sobie coś z jego kolekcji. Byłam onieśmielona, ale po kilku namowach wreszcie coś wybrałam:
I znów powraca to, czym niezmiennie się zachwycam - pasja, miłość do tego co się robi, radość z drobiazgów. Emiliano nie jest wyjątkiem!

LEGNO to po włosku DREWNO.

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze