Czas na zabawę!

sobota, lutego 10, 2018


Rozochocona wczorajszą aurą, zerknęłam rano na prognozy i z żalem stwierdziłam, że jeszcze nie chce nam się pogoda ustabilizować. A mogłoby być tak pięknie! Gdyby tylko świat pozostał już takim jakim był wczoraj, kiedy w Faenzie gdzieś przelotem mignęło mi przed oczami drzewo w białych kwiatach. Tu i tam fiołki i prymulki. Żonkile kwitną coraz śmielej. Magnolia ma pąki czekające w gotowości na otwarcie... 
Niestety przy kolejnych dniach znów ktoś dokleił śniegowe gwiazdki, więc na eksplozję prawdziwej wiosny musimy jeszcze trochę poczekać. 

Dziś w każdym razie w toskańskiej stolicy ma być pięknie. Plan mamy ambitny, ale ja i tak dalej przekopuję strony internetowe w poszukiwaniu tego, co jeszcze można do niego dodać. Mam nadzieję, że nikogo zwiedzaniem nie zamęczę, bo wieczorem przecież bal w teatrze, na który chłopcy czekają z niecierpliwością. Stroje rzecz jasna obmyślone, choć w tym roku wyjątkowo obeszło się bez cudowania. Ja sama wdepnę pewnie do teatru na chwilę, by złapać kilka kadrów, bo mając w pamięci arcy oryginalne stroje dzieciaków z poprzednich lat, mogę się tylko domyślać, że i dorośli w tym temacie nie pozostają w tyle. 
Zabawa w przebieranki potrwa do wtorku, kiedy to oficjalnie kończy się karnawał. Lekcje tego dnia trwają tylko do południa, a dzieciaki przychodzą fantazyjnie postrojone. Klasa Mikołaja przebiera się za profesorów, a jemu przypadła rola prof. od scienze - trapery, dżinsy, broda, włosy na żel, gesty już wystudiowane. Zapowiada się prawdziwy ubaw.

Kończy się karnawał, skończył się semestr i w poniedziałek odbieramy na chwilę świadectwa,  natomiast z Ministerstwa Edukacji przyszło oficjalne potwierdzenie, że Tomek został przyjęty do wybranego liceum. Pozostaje tylko FORMALNOŚĆ, która będzie nam spędzać w czerwcu sen z powiek - egzaminy końcowe.

Jeśli dziś jesteście gdzieś w Italii, rozejrzyjcie się dobrze i nadstawcie uszu. To weekend, kiedy bawią się całe Włochy. Karnawał świętuje nie tylko Wenecja i Viareggio, ale też małe nieznane mieściny. Konfetti w górę i dobrej zabawy!


NADSTAWIĆ USZU to DRIZZARE LE ORECCHIE (wym. drizzare le orekkie)

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze