M'illumino di meno 2017

sobota, lutego 25, 2017


W piątkowy wieczór odbyła się w Marradi trzecia już edycja M'illumino di meno. Niestety z racji upiornej pogody program został nieco okrojony. Zabrakło przede wszystkim parady przez miasto, tak jak to było w poprzednich latach (2015 i 2016). M'illumino di meno ma na celu uświadomić i przybliżyć młodszym, ale też i starszym problemy naszej Matki Ziemi, kwestie związane z oszczędzaniem energii i wody, zanieczyszczenie środowiska i wszystko co z tematem związane. Jak zwykle w całym miasteczku zostało wyłączone oświetlenie uliczne.


Po tych kilku latach pewne rzeczy imponują mi niezmiennie - za organizacją takiej imprezy stanął sztab ludzi, rodzice przynieśli słodkości, Alpini zamieszali garnkach, dzieci mimo, że to już czas pozalekcyjny stawiły się całymi klasami w asyście nauczycieli,  była muzyka i co najważniejsze mimo pory niesprzyjającej festowaniu dopisali ludzie. Jak zawsze o tej porze, kiedy zima się kończy wszyscy są spragnieni bardziej rozrywkowego życia. Pod mercato coperto zrobiło ciasno i gwarno. Dzieciaki śpiewały, inne pokazały swój projekt na ekranie, a w niebo poleciały białe baloniki, każdy z przyczepioną wiadomością.
Popatrzcie sami jak było:

A dziś? Gdzie iść? Teatr roztańczy się z maskami na twarzy, ognie dla marca zaczną płonąć, spotkam się z Contessą, może coś w kuchni wyczaruję, może myśli czarne przepędzę. Słońca ma podobno nie zabraknąć. Oby!

OŚWIETLAĆ to po włosku ILLUMINARE (wym. illuminare)

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

  • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
  • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
  • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

0 komentarze