8 lat temu...

sobota, maja 17, 2014

Mikołaj dziś
Pierwszy spacer po Marradi - dziś zrobimy podobne zdjęcie:)


Osiem lat temu zostałam mamą po raz drugi. Osiem lat podwójnego szczęścia i najpiękniejszej przygody. 
Mikołaj to nasz domowy komik, to szczerość, to serce na dłoni, to honor, to figle, to skacząca piłka... trudno jest mi opowiedzieć o Mikołaju w kilku słowach. Tak jak napisałam ostatnio, przy innej okazji - urodzony w maju i z wiecznym majem w sercu. Ma w sobie tyle optymizmu, że obdzieliłby nas wszystkich. Jestem świadoma tego, że na moich oczach rośnie niezwykły człowiek. Już taki duży, a jeszcze taki maleńki, jeszcze przez chwilę tylko mój. 

Szaleństwo

Za nim pierwszy rok zmian, nowy kraj, nowa szkoła, nowi przyjaciele, nowy dom. Moje ciche obawy czy dzieci sobie poradzą, na szczęście okazały się niesłuszne. Mikołaj rozkwitł, odnalazł się w nowym świecie, tutaj właśnie rozwinął swoje kolorowe skrzydła. Uwielbiają go nauczyciele, dzieci i ich rodzice, bo Mikołaja po prostu nie da się nie lubić. 


 Dziś w Marradi będzie sportowo - jak na zamówienie - bo sport, to to co Mikołaj uwielbia. Tale mamma tale figlio! (jaka matka taki syn). Mamy nadzieję dobrze się bawić. Jak tylko nasz ośmiolatek zdmuchnie swoje osiem świeczek, natychmiast ruszamy do miasteczka.
A z racji tego, że święto sportu będzie trwało cały weekend, imprezę urodzinową przenieśliśmy na następną sobotę. A ja już mam tremę, bo będzie to mój włoski debiut "kinderbalowy".

Mikołajku! Niech Ci życie szczęścia nie skąpi! Idź do przodu z uśmiechem, z przebojem, z radością, którą potrafisz zarazić wszystkich dookoła!


Niewinność
Sport
komedia
kabaret
największe marzenie - pies
Największy przyjaciel. Nie tylko między bliźniętami jest szczególna więź.
Moja miłość

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

 • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
 • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
 • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

3 komentarze

 1. Dla Mikołaja po pierwsze zdrowia po drugie radości życiowej. Takie moje zawsze ważne ale dopiero od czasu mojego drugiego dziecka (bo przy pierwszym to ja bardzo niemądrą matką byłam), żeby było szczęśliwe w tym co robi. Teraz z pierwszym dużym dzieckiem to nadrabiam.
  Patrzę na Waszą pogodę i macie już dziś 18 stopni , jutro 21 a u nas 10 dzisiaj z rana i siąpi, siąpi okrutnie i szaro i mokro.
  Dobrego czasu życzę.
  Asia op.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkiego naj, naj, naj... czego tylko sobie Twój Synek zapragnie niech się spełni.
  I dla Was również, bo to ważny dzień dla całej rodziny :-)
  Całe mnóstwo uścisków od całej naszej rodzinki!

  OdpowiedzUsuń