28 dni szkoły!

środa, kwietnia 23, 2014

Zostały tylko 4 tygodnie szkoły nie licząc weekendów i dni wolnych. W międzyczasie czekają oczywiście wycieczki, więc ostateczny rachunek byłby jeszcze mniejszy. Aż mi się wierzyć nie chce, że już tyle czasu przeleciało, bo jakbyśmy wczoraj stali przestraszeni przed wejściem do szkoły, w dniu, kiedy rozpoczynały się lekcje. Gna ten czas! Gna jak wariat i na nikogo się nie ogląda!

Wakacje w Toskanii zaczynają się już 7 czerwca!!! A po drodze jeszcze piątek 25 kwietnia wolny, a potem 1 maja. I tu taka ciekawostka - we Włoszech długi weekend to "il ponte" - czyli most. Zatem mamy kilka mostów do "przejścia" nim szkolny rok się skończy. 
A samo zakończenie? W Italii trochę inaczej, bez pocztów sztandarowych, bez hymnu, dzieci ostatniego dnia trochę wcześniej wyjdą ze szkoły, a potem 16 czerwca pójdą z rodzicami odebrać świadectwo ukończenia klasy.
Już nie możemy się doczekać. Tyle miejscowych atrakcji na nas czeka!!! Nadchodzi najpiękniejszy czas!

- Mamusiu, mamusiu! Zrób zdjęcie rysie! - prosi Mikołaj
- Jakiej rysie?? - pytam.
- No tej! - pokazuje palcem na brzeg rzeki.
- Aaaaa! Mikołaju, cudaku mój - to nie RYSA, to IRYS!!!

WCZORAJ to po włosku IERI

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

 • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
 • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
 • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

7 komentarze

 1. Szafirek,Tulipan,Niezapominajka,Narcyz,Irys,Hiacynt,bratek i wiele innych...Kocham wiosenne kwiaty!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak pięknie, że kińczycie już 16 czerwca. Nam przedłużono rok szkolny do ostatniego piętku czerwca zawsze, całkowicie chore, pod koniec roku dzieci po wystawieniu ocen znikają ze szkoły. A ja sie już wcześniej zastanawiałam gdzie Wy teraz na wakacje będziecie jeździć??? Oczywiście mówię to z uśmiechem.
  Pozdrawiam Asia op.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój syn stanowczo stwierdził, że się przeprowadzamy :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniale z tym zakończeniem roku!!! Można dzieciakom pozazdrościć ;) nie dość, że klimat macie cudowny, to do tego wcześniejsze wakacje... A czy do szkoły wraca się 1 września?

  Pozdrowienia, Olga.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniale z tym zakończeniem roku!!! Dzieciakom można pozazdrościć... Nie dość, że klimat macie cudowny, to jeszcze wcześniejsze wakacje :) a kiedy zatem wracają do szkoły?

  Pozdrowienia, Olga.

  OdpowiedzUsuń
 6. U nas koniec roku dopiero na koniec czerwca I podobnie jak u Was, żadnej pompy, po prostu wczesniej dzieci skoncza lekcje. A swiadectwo przyjdzie poczta juz w czasie wakacji.
  Kasia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten rok szkolny zaczął się 11 września:) Teraz pewnie będzie podobnie, około połowy września.

   Usuń