Dla miłośników geologii

niedziela, lutego 02, 2014W Brisighelli byliśmy już wiele razy. Wydawałoby się, że niczego nowego nam nie zaoferuje, ale w czasie przedostatniej bytności odkryliśmy, że w zegarowej wieży jest prezentacja okolicznych szlaków i atrakcji. I tak znaleźliśmy interesującą ścieżkę, która początek bierze od górującego na szczycie sanktuarium. Obiecaliśmy chłopcom, że wkrótce tu wrócimy, żeby sprawdzić co ciekawego kryje opisany szlak. Ponieważ obydwaj są zafascynowani geologią, archeologią i dziedzinami pochodnymi, przypominali nam o zaległej wycieczce niemal w każdy weekend. 
Jednak dopiero wczoraj chwila przerwy w deszczu zapędziła nas znowu w te rejony. 


Parco Museo Geologico Cava Monticino to naprawdę nie lada atrakcja dla wielbicieli geologii. Na terenie kopalni gipsu można podziwiać niespotykane formy skalne, zajrzeć do groty kryształów, wspiąć się na szczyt porośnięty ginestre i podziwiać panoramę wzgórz Romanii. Z bliska przyjrzeć się skamieniałościom, z czasów kiedy jeszcze tereny zalewało morze.I tak mogłabym wyliczać bez końca. Atrakcji tu wiele, a gdyby ktoś chciał odpocząć od nadmiaru wrażeń może przysiąść przy jednym z przygotowanych stolików piknikowych. Wrócimy tu na pewno wiosną, kiedy aura będzie bardziej sprzyjająca. Przyjedziemy na cały dzień, żeby chłopcy mogli nacieszyć się miejscem. Teraz po tygodniu ulew podłoże było rozmokłe i śliskie, do wielu zakamarków nie udało nam się zajrzeć, tym bardziej, że ubraniowo - ekwipunkowo kompletnie nie byliśmy przygotowani. To oczywiście dzieciom nie przeszkadzało, biegali jak opętani i co chwilę wydawali z siebie entuzjastyczne okrzyki. Grzebali w ziemi, zbierali kamyki, uszczęśliwieni jakbyśmy ich zabrali przynajmniej do parku rozrywki, a nie do geologicznego muzeum:)


Jeżeli w chłodny pochmurny dzień miejsce tak nas zachwyciło, mogę sobie tylko wyobrazić jak jest tu pięknie, kiedy wzgórza zaleją się żółtym kolorem i słodkim zapachem ginestre. Już nie mogę doczekać się wiosny! Tyle mamy planów na ciekawe wycieczki! Tyle miejsc do odkrycia, tyle tajemnic do zgłębienia...


FOSSILI to znaczy SKAMIENIAŁOŚCI

Znów poproszę Was o głosy:) Konkurs jeszcze trwa i choć szans nie mam żadnych, byłoby miło zakończyć wyścig na przyzwoitym miejscu:) 

Głosować można do 6 lutego. Jeśli chcecie oddać głos na Dom z kamienia należy wysłać sms o treści A00062 na nr 7122 (koszt 1,23 brutto) (tj. A zero zero zero sześć dwa)

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

 • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
 • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
 • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

3 komentarze

 1. Miejsce idealne dla mnie i moich córeczek, które zaraziłam miłością do swojego zawodu, mojej wielkiej pasji :-) PIĘKNIE! Na pewno tego miejsca nie przegapię będąc na wakacjach. Nigdy w życiu! ;-)
  Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli.

  PS. Oczywiście głosowałam :-) Trzymam kciuki!

  OdpowiedzUsuń
 2. Też chciałabym tam być :) wspaniałe :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniałe miejsce. Ja i Lena byłybyśmy w siódmym niebie! Ja uwielbiam minerały a ona chce być archeologiem:)

  OdpowiedzUsuń