Na rogu!

sobota, stycznia 25, 2014


 
W samym centrum Marradi, być może gdyby na mapie wbić szpilkę, okazałoby się, że to rzeczywiście środek, jest pizzeria - trattoria All'angolo. Najbardziej widoczny z lokali gastronomicznych, w miejscu strategicznie idealnym, dlatego też tu stołują się turyści, jeśli już takowi do Marradi zawitają. Trattoria All'angolo to jeden z szyldów (choć wtedy nazwa była trochę inna), który utrwalił mi się w głowie już w czasie pierwszych maradyjskich wakacji. Trochę jednak przekornie, wierni zasadzie, że najlepiej jada się w lokalach na uboczu, nigdy tam nie zajrzeliśmy. Pierwszy raz próg trattorii przekroczyliśmy dwa lata temu, kiedy właśnie to miejsce wybraliśmy na kolację po słynnej scarpinacie. Potem znów było nam nie po drodze, może dlatego, że pizza mimo, że smaczna na kolana nie rzucała. 
Widać pizzaiolo potrzebował trochę czasu, by się w fachu swym udoskonalić. Kiedy zaczęły krążyć głosy, że tam teraz pizza najlepsza, w te pędy pognaliśmy, by się na własnym podniebieniu przekonać. 


 

Finał był taki, że tego lata trattoria stała się jedną z naszych ulubionych atrakcji gastronomicznych. Przede wszystkim pizzaiolo rzeczywiście doszedł do mistrzostwa, co potwierdza, Mario, który sam parał się zawodem. Pizza jest tu po prostu idealna - odpowiednio cienka, o ładnie przypieczonych bokach, delicje! Do tego swojska, radosna atmosfera, sprawia, że naprawdę chce się tam wracać!  Kiedy będziecie przejazdem wdepnijcie tu na kolację i poproście o specjalność pizzaiolo! On ma zawsze w zanadrzu swoje eksperymentalne pizze, a jedna lepsza jest od drugiej!   


Lokal powinni odwiedzić nie tylko wielbiciele pizzy, bowiem w menu znajdziecie propozycje również innych pysznych dań! I jeszcze jedna istotna rzecz - tu pasa zaciskać nie trzeba, bowiem ceny są bardzo "dla ludzi":)

OTTIMA - to znaczy BARDZO DOBRA!

Spodobał Ci się tekst?

Teraz czas na Ciebie. Będzie mi miło, jeśli zostaniemy w kontakcie:

 • Odezwij się w komentarzu, dla Ciebie to chwila, dla mnie to bardzo ważna wskazówka.
 • Jeśli uważasz, że wpis ten jest wartościowy lub chciałbyś podzielić się z innymi czytelnikami – udostępnij mój post – oznacza to, że doceniasz moją pracę.;
 • Bądźmy w kontakcie, polub mnie na Facebooku i Instagramie.

PODOBNE WPISY

5 komentarze

 1. Kasiu, nawet nie wiesz jak się cieszę kiedy piszesz o tych wszystkich smakach, miejscach... A, że w końcu będę mogła za kilka miesięcy po wielu latach marzeń, zobaczyć to wszystko na własne oczy, dotknąć wszystkimi zmysłami, spisuję sobie co polecasz. Może wyda Ci się to śmieszne ;-) Ale skoro będziemy całkiem nie daleko, to chętnie skorzystam z Twoich polecanych miejsc. Ale by było gdybyśmy się przypadkiem gdzieś spotkali ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Byłoby bardzo miło:) Mam nadzieję, że będziesz miała wspaniałe wakacje!

   Usuń
 2. Ja to wiem :-) Dwa tygodnie w tak wspaniałym miejscu i z super ekipą, nie może być inaczej ;-) A do tego jeszcze będę miała tam urodziny, więc możesz sobie wyobrazić jaka jestem szczęśliwa :-) Pewnie dam Ci znać jak będziemy jechać ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zastanawiam się Kasiu jak to możliwe, że Ty przy takiej sympatii ido smaków i kuchni tak doskonale wyglądasz? Ja muszę zawsze wybierać albo rozkosze podniebienia albo jako taka figura (przeważnie wygrywa podniebienie). Czy ty tez dokonujesz takich wyborów, czy jesteś ta szczęściarą i nie musisz? Zdradź Swój sekret ;)

  OdpowiedzUsuń