Smaki Mugello - gdzie jeść?

Marradi to oczywiście miasto kasztanów, ale w tutejszych restauracjach można posmakować też doskonałej dziczyzny, grzybów, trufli i domowego makaronu. Miasteczko na granicy dwóch regionów ma bogatą kuchnię. Czerpie z kulinarnych tradycji Emilii - Romanii i Toskanii, a z racji tego, że nie leży na turystycznym szlaku dania przygotowane są z niezwykłą dbałością, bo klientami tutejszych lokali są przede wszystkim miejscowi.
Ze swojej strony polecam:

CASTAGNO VECCHIO
Restauracja - pizzeria znajduje się przy drodze do Campigno, kilka kilometrów od Biforco. Polecam tutejsze cappelletti tartufati i genialny filetto al castagno vecchio!


IL CAMINO 
Restauracja na wjeździe do Marradi blisko stacji kolejowej mogąca pochwalić się długą tradycją! Tutejsza jagnięcina po śródziemnomorsku to absolutne dzieło sztuki. IL CASOLARE 
Lokal został otworzony kilka lat temu i szybko zyskał grono wielbicieli. Tak jak i w wyżej wspomnianych i tu zjemy doskonałe makarony i mięsa. Przyjemne wnętrze i rodzinna atmosfera.

LA COLOMBAIA
Pod niebem Marradi jak głosi napis na tablicy reklamowej. Również ten lokal może poszczycić się długą tradycją. Pasja do gotowania i wspaniała atmosfera, a do tego widok na całe Marradi. IL CANTUCCIO
Pizzeria w samym centrum Marradi. Zjemy tu doskonałą pizzę, ale też dania na bazie makaronów.

LA BOTTEGA DEI PORTICI
Lokal znajduje się Palazzuolo oddalonym od Marradi o 12 km. Wspaniałe miejsce dla tych, którzy cenią zacne wino i dobrą kuchnię. Lokal prowadzi Francesco, który zjednuje sobie sympatię już od powitania, a jeśli powiecie, że jesteście od Kasi to powitanie będzie jeszcze serdeczniejsze. Tutejsza bistecca alla fiorentina nie ma rywali!


IL CINGHIALE BIANCO
Pizzeria i dania z makaronów. Moim subiektywnym zdaniem najlepsza pizza w okolicy. Lokal znajduje się w Palazzuolo. Polecam pizze della casa i mój faworyt pizza alla carbone!